جوانان عزیز همه به هوش، همه به گوش

* عرضه محرک‌های جنسی به بهانه آدامس خارجی!
اما سرهنگ رضا غنی‌لو، کارشناس انتظامی‌ و عضو هیئت علمی‌دانشگاه درباره خرید و فروش تنقلات جهنمی ‌به نکته قابل توجه و مهمی ‌اشاره می‌کند. غنی‌لو با بیان اینکه درحال حاضر بسیاری از جوانان درباره وجود این نوع از تنقلات اطلاع ندارند و در حقیقت با این نوع از آدامس‌ها و شکلات‌ها بیگانه هستند، به «جوان» می‌گوید: افراد سودجو محرک‌های جنسی را در قالب آدامس‌های خارجی به جوانان عرضه می‌کنند.

به گفته این کارشناس انتظامی، یکی از موارد خطرناکی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم عرضه این نوع از تنقلات به دلیل ناآگاهی جوانان در قالب آدامس خارجی است، این روزها باور بسیاری از جوانان به سمتی گرایش پیدا کرده که آدامس‌های خارجی هم از نظر مزه و هم از نظر سلامت مناسب‌تر است و به همین دلیل از آدامس‌های خارجی بیشتر استفاده می‌کنند.

به باور غنی‌لو، مواردی مشاهده شده که حتی فروشنده‌ها از وجود الکل در این نوع تنقلات اطلاع نداشته و در یک پروسه خطرناک به عنوان رابط بین سرشاخه‌های اصلی و مشتریان قرار گرفته و به خیال خود آدامس خارجی فروخته است. به تصریح وی، این موضوع نشان می‌دهد که سوداگران برای انحراف جوانان چه برنامه‌ریزی دقیقی انجام داده‌اند.

 *مرزهای شمال غربی، دروازه ورود تنقلات الکلی
اما این کارشناس انتظامی‌ در ادامه اظهارات خود، به بررسی راه‌های ورود این نوع از شکلات‌های محرک و آدامس‌ها پرداخت. به گفته وی، مرزهای شمال غربی کشور این روزها دروازه ورود تنقلات الکلی به کشور است. با وجود اینکه مرزها به شدت توسط نیروی انتظامی‌ کنترل می‌شود، اما به دلیل اینکه به تازگی محموله‌های قاچاق توسط عناصر و وابستگان خارجی بیمه می‌شود، بازهم قاچاقچیان از راه‌های مختلف این محصولات را به کشور وارد می کنند.

به تصریح این کارشناس انتظامی، خرید و فروش این نوع از مواد محرک در کشور ممنوع است و برابر با مقررات با متخلفان برخورد می‌شود که زندان، جریمه نقدی و شلاق و بستگی به نوع جرم برای فرد متخلف به عنوان مجازات تعیین می‌شود. غنی‌لو در پایان ضمن هشدار به جوانانی که به خرید و استفاده از آدامس‌های خارجی تمایل دارند، از خانواده‌ها خواست تا درباره اینگونه مسائل و آگاه‌سازی جوانان بیشتر از گذشته دقت داشته باشند.

 

/ 2 نظر / 99 بازدید
ایمان آرزه

سلام بزرگوار. از تارنمای زیباتون کوتاه،مختصر و مفید دیدن کردم. با سلیقه اید اما هنوزم میشه بهتر بشید. اگر وقت داشتید و سلیقتون گرفت خوشحال می شم به دست نوشته های این حقیر سری بزنید و نظر زیباتون رو ثبت کنید. عزیز باشید.

جام نیوز

با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید. کد لینک خبر : http://www.jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=61521&Serv=37