ابهام در خصوص مهریه متعارف همچنان ادامه دارد،

جوانان نگران نباشند، مالیات را حذف می کنیم

«در صورت تصویب مواد 24 و 25 لایحه در رابطه با میزان سقف متعارف مهریه مجلس مالیات از لایحه حذف خواهد شد». هادی مقدسی عضو کمیسیون اجتماعی با اعلام این خبر به «جوان»گفت: نظر اصلی مجلس و نمایندگان کمیسیون اجتماعی بر فرهنگ سازی مهریه متعارف است و در این رابطه هیچ اجبار و یا مهریه مشخصی تعیین نخواهد شد.
وی با اشاره به این مطلب که مجلس درهفته جاری مفاد باقی مانده ازلایحه را بررسی می کند، اظهار داشت : تعیین رقم و یا میزان مهریه تنها به صورت یک پیشنهاد به جامعه ارائه خواهد شد و جوانان نباید برای مالیات احتمالی نگران باشند.
این نماینده مجلس براین باور است که مشکلات مربوط به ازدواج با طرح و لایحه و قانون برطرف نمی شود و چنانچه زندگی دو جوان همراه با تفاهم و تعامل باشد، نه تنها نیازی به مهریه بالا وهزینه های سرسام آورنخواهد بود، بلکه بسیاری از مسائل با فرهنگ سازی و برطرف خواهد شد.با این حال، عده ای از کارشناسان بر این باورند که تعیین سقف برای مهریه می تواند از گسترش روحیه تعیین مهریه های سرسام آور که یکی از دلایل ترس جوانان از ازدواج است پیشگیری کند.

/ 2 نظر / 38 بازدید
رضا محمدی تبار

مهریه یا صداق را باید مرد از روی مهر و به نیت نشان دادن صداقت بدهد. اگر داشت بدهد. ولی اگر نداشت اصلا بستن مهریه ای که ندارد مشکل شرعی دارد. گرفتن مهریه به زور و با دادگاه و زندان هم مشکل شرعی دارد. این مهریه خوردن ندارد. قابل توجه خانم هایی که فرتی با دیدن یک سریال مسخره از سیما، هوس دادگاه رفتن و به خیال خودشان به زانو در آوردن شوهرهایشان می کنند

سیدمنصور

ای خدا چرا مملکت ما اینجوریه.یک جوون چطور جرئت داره ازدواج کنه.من حاضرم نصف ثروتم را به زنم بدهم ولی این مهریه هایی که امروزه میزنند موی آدمو سیخ میکنه ومن میترسم ازدواج کنم.امیدوارم نمایندگان یک قانونی تصویب کنند که ما جوونارو از این سردرگمی نجات بدهند.