خبرنگار و گزارشگر اجتماعی

یادداشت ها ،گزارش ها ،عکس ها و مقالات درج شده در نشریات و خبرگزاری ها

گزارش«جوان» از تازه‌‌ترین سناریوها برای ترویج شبکه‌های منحرف عقیدتی
نویسنده : علی البرزی - ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٩ فروردین ۱۳٩٠
 

پروژه «نفوذ معنوی در ایران» با هدایت موساد کلید خورد

طراحی 200 فرقه انحرافی به دست صهیونیست‌ها در یک هفته 
 
علی البرزی/جوان

بنا براخبار و اطلاعات رسیده در حال حاضر به طور میانگین هرهفته 200 فرقه انحرافی و دروغین از طرف رژیم صهیونیستی طراحی و با شگردهای مختلف در کشورهای اسلامی به ویژه در ایران تبلیغ می‌شود. این درحالی است که پرویز سروری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از آغاز پروژه عظیم «نفوذ معنوی در ایران» توسط دستگاه امنیتی اسرائیل(موساد) خبر داد.
به گزارش «جوان»، روزگذشته خبری به نقل از مشاور سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با این تیتر در خروجی خبرگزاری‌ها قرارگرفت:« طراحی 200 فرقه از سوی صهیونیست‌ها در هر یک هفته». پرویزسروری عضو کمیسیون امنیت ملی ضمن تأیید این خبر از پروژه هماهنگ و همه‌جانبه «نفوذ معنوی درایران» توسط دستگاه امنیتی اسرائیل خبرداد.

دو شگرد اسرائیلی ها: وارد کردن خرافات در دین و فرقه‌سازی
به گفته مشاورسیاسی رئیس نهاد رهبری دانشگاه‌های کشور، «وارد کردن خرافات در دین و فرقه‌سازی»دو شگرد مشخص شده از سوی صهیونیست‌ها برای تبلیغ و ترویج عرفان‌های دروغین درکشور و دستیابی به اهداف مشخص است.

پروژه نفوذ معنوی+البرزی+ایرانبنابر اظهارات حجت‌الاسلام علی رحمانی، صهیونیست‌ها برای سلطه بر دنیا روش جنگ مذهب علیه مذهب را در دستور کار خود قرار داده‌اند که در همین راستا نیز برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای انجام شده است. به باور وی در حال حاضر برنامه‌ریزی مخالفان دین و صهیونیست‌ها به حدی رسیده که هر هفته نزدیک به 200 فرقه جدید از سوی آنان طراحی می‌شود.

تکثیر فرقه‌ها از درون یکدیگر
مشاورسیاسی رئیس نهادرهبری دانشگاه‌های کشور دراظهارات خود به یکی از شگردهای سازمان اطلاعاتی اسرائیل هم اشاره می‌کند. به گفته رحمانی نکته قابل توجه در این طرح این است که برخی از فرقه‌ها از یکدیگر منفک شده و فرقه جدیدی را تشکیل می‌دهند و در حقیقت شبکه‌سازی فرقه‌های انحرافی از یکدیگر انجام می‌شود.
به باوررحمانی برخی از این فرقه‌ها مانند شیطان‌پرستی با پنهان کردن تعداد پیروان خود، مدعی برخورداری از پیروان زیاد و گرایش افراد به سوی خود هستند در صورتی که این چنین نیست.

احضار نمایندگان 4 وزارتخانه و دستگاه اجرایی به مجلس
درهمین باره پرویز سروری، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت با بیان اینکه همه مدیران و دست‌اندرکاران کشور باید نسبت به آغاز طرح«نفوذمعنوی» هوشیار باشند، به «جوان»گفت: با توجه به اهمیت موضوع، نمایندگان 4 وزارتخانه و دستگاه اجرایی که در خطر نفوذ فرقه‌ها در بدنه خود بودند، برای ارائه طرح و برنامه و پاسخگویی به مجلس فراخوانده شده‌اند. به گفته سروری، نمایندگان وزارت ارشاد، آموزش و پرورش، وزارت علوم و تحقیقات و سازمان تبلیغات به مجلس فرخوانده شده‌اند تا در جلسه ویژه‌ای در کمیسیون امنیت مجلس، وظایف هرکدام از این دستگاه‌ها به آنها ابلاغ خواهد شد.

غفلت کردیم، ضربه خوردیم
به باور وی دریک مقطع زمانی همزمان با گسترده شدن فعالیت فرقه‌های انحرافی و کاذب در کشور و تغییر راهبردی فرقه‌ها از یک استراتژی پنهان به تبلیغ آشکار شاهد غفلت سازمان‌های مسئول و دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی کشور بودیم که این روزها با آغاز طرح «نفود معنوی» درکشورشاهد ضربات این غفلت‌ها هستیم.
اما این نماینده مجلس درادامه اظهارات خود به بیان ناگفته‌هایی از طرح «نفوذ معنوی در ایران» می‌پردازند. به گفته سروری، این طرح درمراکز پژوهشی اسرائیل برنامه‌ریزی، مطالعه و واکاوی و توسط عوامل سازمان اطلاعاتی اسرائیل «موساد» در کشورهای مختلف به ویژه ایران اجرا می‌شود.


به گفته سروری، مجلس طی فراخوانی از تمامی سازمان‌های مسئول و مرتبط با فعالیت‌های فرقه‌های انحرافی خواسته است تا ضمن هوشیار بودن نسبت به دور تازه فعالیت‌های فرقه‌های ضاله و انحرافی، برنامه‌های خود را در قالب یک طرح هماهنگ به مجلس اعلام کنند.

«رخنه عاطفی و فکری» اولویت فرقه‌های انحرافی

به گفته دکتراحمد برجعلی، روانشناس و استاد دانشگاه رخنه عاطفی و فکری دربین خانواده‌ها یکی ازشگردهای اصلی فرقه‌های انحرافی برای جذب جوانان است. این استاد دانشگاه با بیان این مطلب به «جوان»، اظهارداشت: در حال حاضر یک خلأ اساسی در روابط بین خانواده و جوانان وجود دارد که فرقه‌های انحرافی هم از این موضوع به عنوان فرصت برای خود استفاده کرده و به دنبال رخنه عاطفی و فکری در بین جوانان با ترویج فرقه‌های انحرافی هستند.

این استاد دانشگاه معرفت و بصیرت را دو عامل اساسی برای مقابله با فرقه‌های انحرافی دانست و تأکید کرد: با توجه به ویژگی‌ها و شاخص‌های نسل جوان، برای برقرارکردن ارتباط با آنان نیز باید شیوه متناسب را به‌کاربرد. به باور برجعلی، کیفیت ارتباط مؤثر و تأثیر‌‌گذار بین والدین و جوانان روز به روز کمترمی شود و این در حالی است که خانواده از نظر برنامه‌ریزان غربی بهترین گزینه برای تاثیرگذاری و موفقیت در یک طرح حساب شده است.
بنابر اظهارات این روانشناس، خانواده‌ها باید به گونه‌ای با نسل جوان برخورد کنند که اگر هم مشکلی برای آنان پیش آمد یا در دو راهی تردید برای فعالیت در یک فرقه انحرافی قرار گرفتند، راه حل آن را در خانواده جستجو کنند نه در دیگر اماکن. یکی از مشکلات مهم خانواده‌ها بی‌توجهی به این نکته اساسی است.