خبرنگار و گزارشگر اجتماعی

یادداشت ها ،گزارش ها ،عکس ها و مقالات درج شده در نشریات و خبرگزاری ها

با حضور دکتر احمدی مقدم،
نویسنده : علی البرزی - ساعت ۱:۱٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٤ خرداد ۱۳۸٩
 

سومین جشنواره اعتیاد و رسانه برگزار شد
سومین جشنواره اعتیاد و رسانه با حضور دکتر اسماعیل احمدی مقدم،معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از خبرنگاران رسانه های جمعی در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس،در مراسم اختتامیه سومین جشنواره اعتیاد و رسانه افراد برتر معرفی و از آنها تجلیل شد.
 
در این مراسم آثار برتر هفت بخش فعال رسانه های مکتوب، هفت بخش رسانه های شنیداری، ده بخش رسانه های دیداری و چهار بخش رسانه های دیجیتال لوح تقدیر و تندیس سومین جشنواره اعتیاد و رسانه را دریافت کردند.

بر پایه این گزارش در این مراسم از بین برگزیدگان افشین شاعری، خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در بخش گزارش مکتوب حائز رتبه دوم شد و الهه رفیعی نژاد در بخش نقد حائز رتبه سوم شد و علی البرزی هم در بخش خبر حائز رتبه دوم شد.
 
محمدعلی رامین عصر امروز در مراسم اختتامیه سومین جشنواره سراسری اعتیاد و رسانه گفت:رسانه‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای برای پیشگیری از اعتیاد و عوامل آن دارند.

وی افزود:روانشناسان معتقدند که یکی از عواملی که موجب اعتیاد می‌شود، افسردگی است و رسانه‌ها می‌توانند با ایجاد نشاط در جامعه و جلوگیری از افسردگی به عنوان مانع بزرگ اعتیاد عمل کنند.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: از بعد روانشناسی گفته شده است که اگر اعتدال و توازن بین امکانات و انتظارات وجود داشته باشد بسیار نشاط‌آور، حرکت‌زا و انرژی‌زا است و اگر این توازن نباشد یا باعث سرخوردگی و یأس می‌شود یا دلزدگی ایجاد می‌کند.

رامین گفت:‌ اگر در رسانه‌ها احساس کنیم که بیگانه‌ها مدیرتر، تواناتر و بزرگتر هستند و احساس کمبود کنیم به نسلی آسیب پذیر و بدون چشم انداز تبدیل می‌شویم.

وی تصریح کرد: اگر رسانه‌ها مدام یأس و ناامیدی را به دیگران القا کنند می‌تواند آسیب‌زا باشد و برای افرادی که دچار مشکلات شخصیتی هستند بسترسازی می‌شود. ولی اگر رسانه‌ها شور و اشتیاق به مخاطبان خود وارد کنند انگیزه برای اعتیاد از بین می‌رود.


رامین افزود: به دنبال بهتر شدن، برتر شدن و رشد تعالی خود روحیه افراد مقاوم می‌شود و بالاخره خودشناسی که مقدمه خداشناسی است بسیار ضروری است. ما یکی از پاک‌ترین نسل‌‌ها را داریم و یکی از بهترین و پاک‌ترین تمدن بشری را دارا هستیم. معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رسانه‌ها می‌توانند در هر زمانی که فعالیت می‌کنند مرجع و منبع پاکان باشند و امروزه حکومتی داریم که در رأس شایسته‌ترین انسانها قرار دارد.

در ابتدای این مراسم رحیم فرزین نذری" رییس سومین جشنواره اعتیاد و رسانه گفت: برای این جشنواره یک هزار و 300 اثر که شامل 449 اثر در بخش رسانه های دیداری، 173 اثر در بخش رسانه های شنیداری، 644 اثر در بخش رسانه های مکتوب و 34 اثر در بخش رسانه های دیجیتال به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود.