خبرنگار و گزارشگر اجتماعی

یادداشت ها ،گزارش ها ،عکس ها و مقالات درج شده در نشریات و خبرگزاری ها

گپ و گفت و گوی خودمانی با رزمی کار با سابقه بسیج:
نویسنده : علی البرزی - ساعت ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٥ بهمن ۱۳۸۸
 

کیوکوشین در کنار چفیه و دعای کمیل

 علی البرزی/جوان
اشاره :
باشگاهی درانتهای یکی از کوچه های بن بست خیابان جمهوری جنب مسجد قدیمی هدایت قرار گرفته است،شکل و نمای قدیمی ساختمان خبر از قدمت این باشگاه می دهد وموتورسیکلت ها و خودروهای پارک شده در این کوچه و خیابان جمهوری نشاندهده جمعیت زیاد داخل این باشگاه  است .
وارد باشگاه می شوم ،بعداز گذشتن از دالانی قدیمی که با عکس های امام و شهداجلوه خاصی پیدا کرده به سالن اصلی باشگاه می رسم
.

صدا های عجیبی می آید صداهایی که برخلاف صداها ی معمولی یک باشگاه رزمی است ،"یک دو سه یا حسین ،یک دو سه یا علی یک دو سه یا مهدی " فریادهای یا حسین و یا علی و زمزمه دعای کمیل آن هم در یک باشگاه رزمی در کنار عکس شهدا تمامی تصوراتم را در رابطه با این باشگاه و افراد ورزشکارش بر هم می زند.
گوشه ای از سالن تعدادی از جوانان مشغول ورزش و گرم کردن خود هستند و در گوشه ای دیگرزمزمه دعای کمیل جسم وروحم را نوازش می دهد .
درحال تماشای نمایش رزمی ورزشکاران هستم که ندای یا علی پیرمردی با موهای جو گندمی و محاسن سفید نظر من را به سمت خود جلب می کند.

حاج احمد علماییبا شمشیری در دست و سربند سبز یا حسینی که بر پیشانی دارد به سمتم می آید،با جسته ای قوی هیکل و به قول خودمون با تریپی ورزشکاری ، دستانش را به سمتم درازمی کند، به نشانه احترام به او سلام می کنم به گرمی دستانم را می فشارد دستانم کمی دردمی گیرد می خواهم سخنی بگویم ،اما به خودم یاد آوری می کنم که در مقابل رزمی کار با سابقه بسیج ایستاده ای ،حاج احمد علمایی از بسیجیان قدیمی مسجد هدایت ومربی با سابقه کمیته رزمی حزب الله است.

*زاده سراوان ،بزرگ شده تهران
حاج احمد علمایی در سال 1323 در روستای هریس از توابع شهرستان سراب به دنیا آمده اما بیشتر عمر خود را در تهران سپری کرده است ،به قول خودش 65 ساله است اما دربیان سنش 18 سال عنوان می کند چرا که اعتقاد دارد سن و سال نمی تواند مانع رشد انسان شودو باید روح و جان انسان جوان ،پویا و شاداب باشد.


در ده سالگی به تهران می آید و در پانزده سالگی ورزش کشتی کچ را در باشگاه نادری واقع در چهارراه استامبول شروع می کند.
این رزمی کار با سابقه بسیج در مورد چگونگی پیشرفت در عرصه ورزش می گوید : زمانی که وارد عرصه ورزش شدم ،به جز رشته کشتی کج هیچ ورزش رزمی دیگری در ایران وجود نداشت و آن هم در ارتش توسط مستشاران آمریکایی به اجرا در می آمد.
در آن زمان تعدادی از افرادی که توانایی خوبی داشتند واردچتربازی و رشته ورزش های هوایی می شدند و تعدادی دیگر هم در عرصه کشتی کج به فعالیت می پرداختند و به غیر از این دو رشته هیچ ورزش رزمی دیگری وجود نداشت.
در هفده سالگی به درجه مربی گری رسیدم و در همان باشگاه شروع به تعلیم کردم و این کار را ادامه دادم تا به امروز که در این عرصه مشغول هستم و  از خداوند خواسته ام تا زمانی که برای جامعه مفید هستم عمرم باقی بماند و هرگاه زمانی رسید که دیگر کارایی نداشتم قبل از آنکه عقلم را بگیرد عمرم را بگیرد ،البته با شهادت ....

*لیاقت شهادت نداشتم:
 
"همه دوستان و همرزمانم در جبهه به شهادت رسیدند اما من لیاقت نداشتم "علمایی با اشاره به این مطلب گفت : در اولیل انقلاب و در سال 56 با شکل گیری تدریجی انقلاب من هم در روند انقلاب قرار گرفتم ،زمانی که دستور تشکیل بسیج توسط حضرت امام صادر شد، به همراه تعدادی از دوستان در مسجد هدایت از جمله اولین افرادی بودیم که پایگاه بسیج این مسجد را فعال کردیم که تا به امروز هم بعد از گذشت 30 سال یکی از فعالترین پایگاه های بسیج است.
در زمان جنگ هم با کمک دوستان یک سیستم ارتباطی با جبهه برای اعزام نیرو و کمک های مردمی راه اندازی کردیم ، هم اعزام تدارکاتی و هم اجرای نمایش های رزمی در جبهه از جمله فعالیت های من و دوستان همرزمم در جبهه بود.
از سال 59 که جنگ آغازشد اعزام به جبهه را با بچه های مسجد شروع کردیم ،و دراکثر اعزام ها به صورت گروهی به مناطق عملیاتی اعزام می شدم و از اول جنگ تا عملیات مرصاد در جبهه بودم
و تنها دردومورد در عملیات فکه و خیبربه صورت انفرادی اعزام شدم که در این دو عملیات ها من به همراه بچه های بسیج مسجد رحمتیه اعزام شدم .
من و دوستانم  هیچ سابقه و ورقه ای از جبهه نداریم ، در آن زمان هیچ فکرش هم نمی کردیم که سالها بعد چه اتفاقی خواهد افتاد  و در آن زمان تنها فکر ما این بود که جنگ چه می شود
در عملیات های مختلف شرکت داشتم و تعداد زیادی از دوستان و همرزمانم در جبهه به شهادت رسیدند و خودم هم لیاقت شهادت را نداشتم ( اشک در چشمانش حلقه می بندد)

*تکنیک های رزمی ابداعی:

تکنیک های رزمی ابداعی و تلفیقی با کاراته یکی از ویژگی های کلاس های حاج احمد علمایی است ، حاج احمد در این رابطه و این نوع تکنیک ها می گوید : در این سبک یک نوع تلفیقی از فن های کاراته با فرهنگ ایرانی اسلامی به وجود آمده به این صورت که علاوه بر فن ها و ضربات ابتکاری از کلمات و اصطلاحات ایرانی اسلامی و نام ائمه استفاده می شود.
به طور مثال در رشته کاراته و ورزش های رزمی  از اصطلاحاتی مانند اوس و یا کیاکشی استفاده می شود که ما در این باشگاه به جای این لغات از یا علی و یا حسین استفاده می کنیم.
بعد از جنگ هم در عرصه اجتماعی بر اساس خواسته های بچه های بسیج یک کمیته ای را با حاج آقا ناظریان که در آن زمان رئیس فدراسیون کارته ایران بود به نام کمیته رزمی مساجد راه اندازی کردیم و توانستیم سبکی را که مدت ها بر روی آن کار کرده بودم تحت عنوان رزمی کاران مهدی صاحب الزمان که تلفیقی از کاراته و تکنیک های رزمی است را اجرایی کنیم ،عمده فعالیت های این کمیته در حال حاضر در مساجد است و کلاسها برای همه جوانان بسیجی رایگان است .
تا به امروز توسط اعضاء این کمیته رتبه ها و مقام های مختلفی در رشته ورزش های رزمی در مسابقات مختلف کسب شده است.
در حال حاضر چندین گروه متشکل از جوانان ،نوجوانان و بزرگسالان در مساجد مختلف زیر نظر کمیته رزمی حزب الله فعالیت می کنند.
این استاد فنون رزمی با اشاره به کلاسهای آموزشی که در مسجد هدایت برگزار می شود گفت :ما در مسجد هدایت و مساجد دیگر در سه رده سنی برگزار می کنیم ،وعلاوه بر این در کمیته رزمی یک گروه ویژه وجود دارد که فعالت های مختلفی درعرصه ورزش های رزمی و اجتماعی انجام می دهد  و برای تمامی شرایط جامعه در دفاع و حوادث آماده فعالیت است.
هدف ما در این آموزش ها تربیت نیروی مخلص و انقلابی و در حقیقت سربازان امام زمان و ولایت است .

*برای نابوی فتنه گران منتظر فرمان رهبری هستیم :

"ای کاش می گذاشتند استقبال پر شور مردم در انتخابات ریاست جمهوری دنیا را شگفت زده کند و تاثیرات منفی در بین جهانیان نداشته باشد "رزمی کار با سابقه بسیج با بیان این مطلب گفت : در این 30 سال یکی از بازوان توانمند نگهدارنده کشور بسیج بوده و این نیرو در حوادث اخیر هم توانست نقش خود را به بهترین نحو اجرایی کند .
بسیج مزدی نمی خواهد بسیج امکاناتی نمی خواهد بسیج یعنی فدا کردن همه چیز در راه امام و انقلاب و پاسداری از ارزشهای والای این انقلاب مهمترین هدف نیروهای بسیجی است .
من با شجاعت اعلام می کنم که اگر رهبر انقلاب فرمان دهند نیروهای حزب الله و بسیج یک نفر از فتنه گران را زنده نمی گذارند .

* احمدی نژاد شیر ایران است :
در حین صحبت با حاج آقای علمایی تابلو عکسی بر روی دیوار دفترش نظر من را سه سمت خود جلب می کند ،علمایی در کنار محمود احمدی نژاد ،از او در رابطه با این عکس سوال می کنم ،در جوابم می گوید : سال 83 زمانی که دکتر احمدی نژاد شهردارتهران بود در یک برنامه از گروه رزم آوران مهدی به دعوت و این گروه هم در حضور شهردار وقت به اجرای برنامه پرداخت .
من به شخصه احمدی ن‍‍‍ژاد را شیر ایران می دانم چرا که در همه مجامع بین المللی با سخنرانی های دشمن شکن و تاریخی خود جایگاه ویژه ای در بین مردم ایران پیدا کرده است .


*نماز اول وقت ،بلند شو برادر :

صدای اذان از گلدسته های مسجد هدایت بلند می شود ،در حال و هوای مصاحبه هستم که به یکباره بلند می شود و می گوید بلند شو برادر نماز اول وقت ،با تاکید دو بار این جمله را تکرار می کند .
آستین ها را بالا می زند و می گوید حالا  دیگر وقتش است که بساط راز و نیازبا خداوند را بچینیم ، حرف های زیادی دارد اما همه آنهارا به بعد از نماز موکول می کند.
آستین ها را بالا می زنم و در کنار پیر رزمی ایران به نماز می ایستم ،دربین نماز با خودم فکر می کنم که چه کسانی می خواهند به این نظام آسیب برسانند؟ با وجود افرادی مخلص و دلپاکی همانند حاج احمد علمایی که در این خطه پهناور کم نیستند  دیگر چه کسانی می خواهند به این کشور آسیب برسانند ؟!
در زمان خداحافظی باز هم دستش را به سمتم دراز می کند و من هم به نشانه احترام با او دست می دهم باز هم دستم درد می گیرد اما اینبار دردی شیرین دردی با اطمینان خاطر از وجود مردانی محکم و استوار در ایران و دردی خاطره انگیز از دیدار با پیر رزمی ایران ،حاج احمد علمایی خدانگهدارت باشد حاج احمد علمایی خداپشت و پناهت باشد ........./انتهای پیام