خبرنگار و گزارشگر اجتماعی

یادداشت ها ،گزارش ها ،عکس ها و مقالات درج شده در نشریات و خبرگزاری ها

 
نویسنده : علی البرزی - ساعت ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸
 

ازدواج معلولان در بوته فراموشى؟!

علی البرزی روزنامه جوان ۵/۶/١٣٨٨

هر ساله تبلیغات گسترده اى در رابطه با ازدواج جوانان و تشویق این قشر از جامعه به ازدواج و تشکیل خانواده از سوى سازمان هاى مختلف انجام مى شود.

پرداخت وام هاى مختلف، کمک هزینه جهیزیه و وام هاى تشویقى از جمله تسهیلاتى است که از طرف سازمان هاى مختلف در اختیار جوانان قرار مى گیرد.
ازدواج یک امر کاملاً طبیعى و مساله تشکیل خانواده یکى از مسائل غریزى و فطرى تمامى موجودات کره خاکى است و پاسخگوى یک نیاز اساسى. در تمامى ادیان الهى و دوران ها به آن به دیده احترام و با اهمیت نگاه شده است.

معلولان

ازدواج یعنى یکى شدن دو نفر، در کنار هم زندگى کردن زن و مرد و رسیدن به آرامش خاطر. در یک جامعه معلولان هم از این موضوع مستثنى نیستند. در مورد ازدواج و تشکیل خانواده نیاز به تبلیغات نیست بلکه مى بایست موانعى که بر سر راه جوانان قرار دارد را بر طرف کرد. معلولان به لحاظ دارا بودن شرایط فیزیکى خاص خود و مشکلات عدیده اى که از این بابت با آن درگیر هستند، مشکلات بیشترى از سایر آحاد مردم بر سر راه خود دارند. اما از طرف دیگر باید توجه داشت که ازدواج فقط وصلت کردن دو نفر نیست بلکه مى بایست دو نفر خود را جهت زندگى با همدیگر تا هر زمان که هر کدام در قید حیات هستند، آماده کنند./انتهای پیام