خبرنگار و گزارشگر اجتماعی

یادداشت ها ،گزارش ها ،عکس ها و مقالات درج شده در نشریات و خبرگزاری ها

گزارش«جوان» از تازه‌‌ترین سناریوها برای ترویج شبکه‌های منحرف عقیدتی
نویسنده : علی البرزی - ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٩ فروردین ۱۳٩٠
 

پروژه «نفوذ معنوی در ایران» با هدایت موساد کلید خورد

طراحی 200 فرقه انحرافی به دست صهیونیست‌ها در یک هفته 
 
علی البرزی/جوان

بنا براخبار و اطلاعات رسیده در حال حاضر به طور میانگین هرهفته 200 فرقه انحرافی و دروغین از طرف رژیم صهیونیستی طراحی و با شگردهای مختلف در کشورهای اسلامی به ویژه در ایران تبلیغ می‌شود. این درحالی است که پرویز سروری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از آغاز پروژه عظیم «نفوذ معنوی در ایران» توسط دستگاه امنیتی اسرائیل(موساد) خبر داد.
به گزارش «جوان»، روزگذشته خبری به نقل از مشاور سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با این تیتر در خروجی خبرگزاری‌ها قرارگرفت:« طراحی 200 فرقه از سوی صهیونیست‌ها در هر یک هفته». پرویزسروری عضو کمیسیون امنیت ملی ضمن تأیید این خبر از پروژه هماهنگ و همه‌جانبه «نفوذ معنوی درایران» توسط دستگاه امنیتی اسرائیل خبرداد.

دو شگرد اسرائیلی ها: وارد کردن خرافات در دین و فرقه‌سازی
به گفته مشاورسیاسی رئیس نهاد رهبری دانشگاه‌های کشور، «وارد کردن خرافات در دین و فرقه‌سازی»دو شگرد مشخص شده از سوی صهیونیست‌ها برای تبلیغ و ترویج عرفان‌های دروغین درکشور و دستیابی به اهداف مشخص است.

پروژه نفوذ معنوی+البرزی+ایرانبنابر اظهارات حجت‌الاسلام علی رحمانی، صهیونیست‌ها برای سلطه بر دنیا روش جنگ مذهب علیه مذهب را در دستور کار خود قرار داده‌اند که در همین راستا نیز برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای انجام شده است. به باور وی در حال حاضر برنامه‌ریزی مخالفان دین و صهیونیست‌ها به حدی رسیده که هر هفته نزدیک به 200 فرقه جدید از سوی آنان طراحی می‌شود.

تکثیر فرقه‌ها از درون یکدیگر
مشاورسیاسی رئیس نهادرهبری دانشگاه‌های کشور دراظهارات خود به یکی از شگردهای سازمان اطلاعاتی اسرائیل هم اشاره می‌کند. به گفته رحمانی نکته قابل توجه در این طرح این است که برخی از فرقه‌ها از یکدیگر منفک شده و فرقه جدیدی را تشکیل می‌دهند و در حقیقت شبکه‌سازی فرقه‌های انحرافی از یکدیگر انجام می‌شود.
به باوررحمانی برخی از این فرقه‌ها مانند شیطان‌پرستی با پنهان کردن تعداد پیروان خود، مدعی برخورداری از پیروان زیاد و گرایش افراد به سوی خود هستند در صورتی که این چنین نیست.

احضار نمایندگان 4 وزارتخانه و دستگاه اجرایی به مجلس
درهمین باره پرویز سروری، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت با بیان اینکه همه مدیران و دست‌اندرکاران کشور باید نسبت به آغاز طرح«نفوذمعنوی» هوشیار باشند، به «جوان»گفت: با توجه به اهمیت موضوع، نمایندگان 4 وزارتخانه و دستگاه اجرایی که در خطر نفوذ فرقه‌ها در بدنه خود بودند، برای ارائه طرح و برنامه و پاسخگویی به مجلس فراخوانده شده‌اند. به گفته سروری، نمایندگان وزارت ارشاد، آموزش و پرورش، وزارت علوم و تحقیقات و سازمان تبلیغات به مجلس فرخوانده شده‌اند تا در جلسه ویژه‌ای در کمیسیون امنیت مجلس، وظایف هرکدام از این دستگاه‌ها به آنها ابلاغ خواهد شد.

غفلت کردیم، ضربه خوردیم
به باور وی دریک مقطع زمانی همزمان با گسترده شدن فعالیت فرقه‌های انحرافی و کاذب در کشور و تغییر راهبردی فرقه‌ها از یک استراتژی پنهان به تبلیغ آشکار شاهد غفلت سازمان‌های مسئول و دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی کشور بودیم که این روزها با آغاز طرح «نفود معنوی» درکشورشاهد ضربات این غفلت‌ها هستیم.
اما این نماینده مجلس درادامه اظهارات خود به بیان ناگفته‌هایی از طرح «نفوذ معنوی در ایران» می‌پردازند. به گفته سروری، این طرح درمراکز پژوهشی اسرائیل برنامه‌ریزی، مطالعه و واکاوی و توسط عوامل سازمان اطلاعاتی اسرائیل «موساد» در کشورهای مختلف به ویژه ایران اجرا می‌شود.


 
 
سردار کمالی در گفت و گو با «جوان» خبر داد
نویسنده : علی البرزی - ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳ فروردین ۱۳٩٠
 

تعویض تمامی کارت های پایان خدمت در سال 90

علی البرزی 

بنابر اظهارات جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح برای شناسایی و جمع آوری کارت های جعلی معافیت در کشور به مرور در مراحل مختلف کارت‌های پایان خدمت و معافیت‌ افراد 50 سال به پایین تعویض خواهد شد و این کار به صورت چند مرحله در سنین مختلف انجام می‌شود.

سردارموسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در بازدیدی چند ساعته از بخش‌های مختلف روزنامه «جوان»، با اعلام این مطلب از دستگیری 20 باند جعل و صدور کارت‌های جعلی معافیت از سربازی در کشور خبر داد.

جریان سازمان یافته برای اخلال در روند سربازی
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی «جوان»، ضمن هشدار درباره شکل‌گیری جریان رسانه‌ای سازمان یافته برای تأثیر در روند خدمت سربازی درکشور گفت: این جریان ازچند ماه پیش به صورت هماهنگ و سازمان یافته با انتشار اخبار و اطلاعاتی درباره خرید خدمت سربازی و نحوه اجرای سربازی درکشورهای دیگر به دنبال القای بحث خرید خدمت سربازی به جوانان است. به گفته وی سرشاخه‌های این جریان باید توجه داشته باشند که ستاد کل نیروهای مسلح به هیچ وجه زیر بار این جوسازی‌ها نمی‌رود و طرح خرید خدمت سربازی برای همیشه منتفی است.

سردار کمالی+البرزی+البرزی+البرزی

دستگیری 20 باند جعل کارت‌های سربازی در سال 89
کمالی درادامه اظهارات خود با اشاره به دستگیری 20 باند جعل اسناد و مدارک معافیت از سربازی گفت: این باند‌ها به صورت سازمان یافته درگروه‌های 3 تا 5 نفره فعالیت و ضمن ایجاد شایعات مختلف درحوزه سربازی اقدام به جعل کارت‌های معافیت می‌کردند.
به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، بیشترین کارت‌ها جعلی معافیت در گروه معافیت‌های پزشکی صادرشده است و باندهای خلافکار با نفوذ دربرخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و ایجاد ارتباط با برخی عناصر این مراکز نسبت به تأیید برگه‌های معاینه معافیت پزشکی اقدام می‌کردند. بنابراظهارات کمالی، سرشاخه‌های این باندها دستگیر شده‌اند و در بازجویی‌ها به اخاذی‌های میلیاردی از جوانان مشمول اعتراف کرده‌اند.

جذب سرباز دانشجو در دانشگاه علمی ـ کاربردی صحت ندارد
اما صحبت با سردارموسی کمالی درباره جذب سرباز دانشجو در دانشگاه علمی ـ کاربردی با تکذیب این خبر از سوی جانشین اداره منابع انسانی وارد فاز دیگری شد. به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، خبرهایی که در یک ماه گذشته با موضوع جذب سرباز دانشجو و ادامه تحصیل سربازان در دانشگاه علمی ـ‌ کاربردی در رسانه‌های مختلف منتشرشده، صحت ندارد.

بنابراظهارات کمالی، از گذشته طرحی در ستاد کل نیروهای مسلح وجود داشته که براساس آن برای پرکردن اوقات فراغت سربازان، برنامه‌های جامعی در قالب آموزش فنون و صنعت اجرا شود و این برنامه‌ها درحال حاضرهم ادامه دارد.

وی تصریح کرد: متأسفانه تعدادی ازافراد و گروه‌ها از این طرح برداشت‌های نادرستی را به جامعه القا و درمصاحبه‌های مختلف آن را درقالب جذب سرباز دانشجو اعلام کردند.

به گفته این مقام مسئول با هماهنگی‌های صورت گرفته با سپاه پاسداران و موافقت‌نامه این نهاد با دانشگاه علمی ـ کاربردی، طرح آزمایشی برای ادامه تحصیل سربازان در دانشگاه امام حسین(ع) تنها برای تعداد اندکی از کارکنان وظیفه سپاه اجرا خواهد شد.

بنابراظهارات جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، این طرح در مرحله اول تنها برای تعداد محدودی از سربازان سپاه اجرا می‌شود و در مرحله دوم با اجرای قانون جامع سربازی، تغییراتی در آن صورت می‌گیرد.

کمالی ضمن تأکید مجدد به این موضوع که جذب سرباز دانشجو در دانشگاه علمی ـ کاربردی صحت ندارد، افزود: هرگونه خبرجدید درباره سربازی تنها ازطرف ستاد کل نیروهای مسلح اعلام می‌شود.

ادامه مطلب...